Category

OSCar eO becomes the first electric vehicle to finish the Dakar rally

OSCar eO, Andris Dambis and Māris Saukāns at the finish of Dakar 2012

The Latvian built OSCar eO has become the first range-extended electric-drive vehicle to complete the Dakar rally, an 8400 km long gruelling challenge through Argentina, Chile and Peru. The two week rally is arguably the toughest motorsport event in the world with less than half of the starters making it to the finish podium in Lima. By being among them, OSCar eO demonstrated previously unseen capabilities and durability of electric drive technologies. Read more »

OSCar eO podraide, 2. sērija: Clean Week 2020

2011. gada 6. un 7. maijā OSCar eO komandas „mazais sastāvs″ viesojās Zolderas autotrasē Beļģijā, kur risinājās pasākums „Clean Week 2020”, kas vienuviet pulcēja bezizmešu transporta entuziastus un profesionāļus no visas Eiropas. Sēdāmies pie stūres vairākiem no visjaunākajiem elektro automobiļiem un izbraucām apli pa Zolderas trasi. Tā kā ar elektroauto braucām pirmo reizi, tad iespaidi un secinājumi bija ļoti vērtīgi un noteikti palīdzēs arī OSCar eO būvē.

Apskatījām un izpētījām visdažādākos elektriskās piedziņas velosipēdus, trīsriteņus, pasta mašīnas, pārbūvētus ielas auto un arī šosejas sporta auto, ko būvējis uzņēmums eWolf uz angļu Radical sporta auto bāzes.

Fotogrāfijas no „Clean Week 2020″ →

Latvijas rallijreidu ekipāža ar OSCar piedalīsies rallijā „Silk Way 2011” Krievijā

latviski (.pdf) / по Русски (.pdf)foto (.jpg)

Pieredzējušie rallijreidu dalībnieki Andris Dambis un Māris Saukāns nolēmuši startēt šī gada rallijreidā „Silk Way 2011”, kas no 10. līdz 16. jūlijam notiks Krievijā. „Zīda ceļa” dalībniekiem būs jāveic 4000 kilometru no Maskavas līdz Sočiem, savā ceļā pārvarot arī tik grūtus apvidus kā Kalmikijas tuksnesis.

OSCar O3 ar krāsojumu rallijam "Silk Way 2011"

OSCar O3 ar krāsojumu rallijam "Silk Way 2011"

Krievijas „Dakāra”

Lai gan šīs sacensības notiek tikai trešo gadu pēc kārtas, „Zīda ceļš” jau kļuvušas par respektablām un pazīstamām sacīkstēm, kurās piedalās vadošās pasaules komandas un rallijreidu profesionāļi. „”Zīda ceļu” ne velti dēvē par „Krievijas Dakāru,” uzsver Māris Saukāns. „Šīs sacensības iekļautas „Dakar Series” kalendārā, un tiek organizētas pēc „Dakāras” rallijreida parauga un sadarbībā ar pasaules pazīstamākā izturības maratona rīkotājiem no Francijas.” Read more »

No vēja iegūtas elektroenerģijas izmantošana komerctransportā

SIA „Power Project” un SIA „OSC” 2011. gada martā kopīgi uzsāka īstenot projektu „No vēja iegūtas elektroenerģijas izmantošana komerctransportā”. Projekta plānotais ilgums ir deviņi mēneši — līdz 2011. gada beigām. Projekta mērķis ir izveidot saderīgu tehnoloģisko iekārtu kopumu, kurā no vēja iegūtā enerģija lādē elektromobiļu akumulatorus. Elektromobiļos būs aprobēti līdz šim Latvijā nezināmi risinājumi elektrodzinēju izvietojumā un konstrukcijā, kas samazinās enerģijas zudumus transmisijā un to izmaksas. Šādi izgatavota elektroautomobiļa tehniskie rādītāji ļaus to izmantot kā komerctransportu pilsētās. Read more »

Photos: Clean Week 2020, Day 2 (Saturday)

Here are the photos from the sunny and hot Saturday, May 7th 2011 that we spent at the Clean Week 2020 event in Belgium (Zolder Circuit) exploring the world of electric cars — talking with people who have built electric race cars, test driving Nissan LEAF, electric bicycles (and tricycles), and enjoying the silent power of electric future.

OSCar eO Launches Era of Electric Rally Raid Cars

OSCar eO logo Latvian-built electric rally raid vehicle to be the first of its type in the world.

Rīga, April 7, 2011 — Andris Dambis, director of motorsport engineering company OSC, also an engineer and a rally driver, has taken on a new technical challenge. Making use of the latest developments in electric vehicle industry, his company is preparing a marathon rally car that will be propelled solely by electricity. Dambis reveals, “Electric vehicles can already be seen across various motorsport disciplines but nobody has dared to tackle rally raids like the Dakar. We will be the first.” Read more »